KATALOG ZBOŽÍ
RYCHLÝ KONTAKT

mobil: +420 776 701 035 info@amolettoimport.cz

NOVINKY

Masivní stůl dřevěné nohy 180x90x6

Masivní stůl dřevěné nohy 180x90x6

Masivní stůl dřevěné nohy 180x90x6


Velikost: 180x90, Dostupnost: 6 - 8 týdnů


Pevný stůl z masivního dřeva tloušťka  6cm, přiznaný suk, dřevěné nohy   Moderní  stůl z masivu je k dispozici v různých délkách.    Tento průmyslový stůl, celý ve dřevě, vytvoří příjemné prostředí. Vhodné i do rustikální restaurace.    Dostupné velikosti: - ART. 816 - L180 P90 H77 cm - ART. 817 - L250 P100 H77 cm Materiál: Otevřený uzel z mas ...


Zařazeno v kategorii:

1) KATALOG Moderní nábytek > Jídelní a konferenční stoly

2) Jídelní a konferenční stoly > Moderní jídelní a konferenční stoly

Více info
Cena: 29 990,-

Psací stůl, sekretář

Psací stůl, sekretář

Psací stůl, sekretář


Dostupnost: 6 - 8 týdnů


Psací stůl, sekretář, neboli úřadovna s dvířky na klíč, šuplíkem a dvěma vnitřními přihrádkami. Horní dvířka sekretáře jsou výklopná. Psací stůl, neboli sekretář se bude vyjímat všude tam, kde je kladen důraz na styl.  Původ/výrobce: Itálie Barva: ořech základ/ pro jiný výběr laku dle naší barevnice nás neváhejte kontaktovat Rozměry: šířka: 88 cm hloubka: 40 cm výška: 93 cm


Zařazeno v kategorii:

1) Psací stoly, PC stoly > Stylové psací a PC stoly

2) Katalog Stylový a Klasický nábytek > Psací stoly, PC stoly

Více info
Cena: 17 490,-
DOPORUČUJEME

Masivní kancelářská židle

Masivní kancelářská židle

Masivní kancelářská židle


Dostupnost: 6 - 8 týdnů


Luxusní kancelářská židle masiv otočná - koženka š.59 v, 100 hl. 60 dovoz Itálie


Zařazeno v kategorii:

1) Katalog LUXUSNÍ A ZÁMECKÝ NÁBYTEK > Pracovny

2) Židle, Taburety, Lavice > Stylové židle, taburety, lavice

Více info
Cena: 15 900,-
ZBOŽÍ V AKCI

PŘEHOZ

PŘEHOZ

PŘEHOZ


Dostupnost: Skladem


Přehoze Lucy  AKCE 50% původní cena  3.175,-Kč Luxusní kolekce Botega Fiorentina  ŽAKÁROVÝ PŘEHOZ 270X270, LEMY OBOHACENÉ PRÝMKOU  Barva: bordo - zlatá Luxusní spaní skutečně jako v bavlnce


Zařazeno v kategorii:

1) DODÁNÍ DO VÁNOC

2) AKCE 50%

3) ZBOŽÍ V AKCI

4) Bytový textil > Ložní soupravy, Povlečení

Více info
Cena: 1 500,-

Správná péče a užívání nábytku

 Jak pečovat o nábytek z lakovaného dřeva
 
Nábytek z masivu patří stále k nejoblíbenějšímu, protože dřevo je přírodní a obnovitelný materiál, krásně voní a je příjemné na omak. Způsob údržby záleží na tom, zda má či nemá povrchovou úpravu a pokud má, tak jakou. Nábytek lakovaný na vysoký lesk vypadá efektně, ale je náročnější na údržbu. Snáze se na něm zachytávají otisky rukou a povrch je náchylnější k poškrábání.
Dřevo bez povrchové úpravy snadno pohlcuje vlhkost, která může nábytek trvale poškodit. Ani lakované dřevo nesnese zbytečné promáčení, takže platí, že čím méně vody při čištění použijete, tím lépe. Nevýhodou lakovaného nábytku je, že se nedá při poškození lokálně opravit. Každé dřevo stárnutím tmavne, ale nejedná se o žádnou vadu.
 
Použijte:
  • čisticí prostředky na bázi alkoholu
  • čisticí prostředky určené na nábytek (leštěnky)
  • saponátové prostředky
  • mikrovláknové či papírové utěrky
  • prachovku
Nepoužívejte:
  • abrazivní prostředky (brusné a leštící pasty, prášky)
  • organická rozpouštědla
  • jiné agresivní chemikálie na bázi rozpouštědel (mohou povrch naleptat a způsobit jeho zmatnění)
  • čisticí prostředky na bázi olejů
Jakýkoliv čistič nejprve vyzkoušejte na malém a málo viditelném místě, jestli nezpůsobuje poškození materiálu. Až poté ho použijte na celý nábytek. Při jeho použití se řiďte návodem od výrobce.  Zabráníte tak případnému poškození nábytku.

Běžné čištění

Na čištění masivního a dýhovaného dřevěného nábytku použijte nejlépe prostředky na bázi alkoholu. Pokud si nejste vhodností prostředku jistí, tak ho raději nepoužívejte. Nejlepší je používat přípravek určený přímo k čištění daného typu nábytku.
Prach odstraňte čistou měkkou prachovkou bez brusných účinků. Hadřík musí být suchý nebo jen mírně namočený. Při čištění použijte saponátové prostředky (jen ve velice malém množství) nebo leštěnku na nábytek.
Nakonec povrch důkladně vytřete do sucha. Na hodně ohmataná místa použijte vlhký hadříks trochou toaletního mýdla.

Nábytek lakovaný na vysoký lesk nejprve zbavte prachu antistatickou prachovkou. Mokré čištění pak proveďte buď za pomoci speciálních čistících přípravků, například lešticího spreje bez obsahu vosků a silikonů , nebo dobře vyždímaným hadříkem namočeným ve vlažné vodě. Po čištění nábytek opatrně vysušte.

 
Tipy k čištění

Nábytek čistěte po kouscích, abyste mohli daná místa ihned vysušit. Při použití mikrovláknových utěrek dávejte pozor na vyčnívající tvrdé nitě, které by nábytek mohly poškrábat. Nadměrnému usazování prachu zabráníte použitím antistatických přípravků.
Levné utěrky mají kraje obšité syntetickou nití, která je tvrdá a může tak poškodit lak. Čím vyšší je jakost utěrky, tím lépe absorbuje mastnotu, nečistoty a vodu. Levné utěrky použijte k čištění obyčejných laminovaných povrchů, na lesklé povrchy použijte utěrku dražší. Použitím kvalitní utěrky z mikrovlákna ušetříte na čisticích prostředcích, protože jich budete potřebovat mnohem méně.


Pravidelná údržba

Nábytek z masivu nevystavujte dlouhodobému působení vody a vodních par, sálavému teplu ani UV záření. Také ho nestavte blízko ke klimatizaci. Vlivem přímých slunečních paprsků a UV záření se mohou objevit vlasové trhliny, barvy mohou blednout, bílé povrchy žloutnout  a může se ztrácet lesk. Pro oživení a ošetření opotřebených ploch použijte voskovou polituru.
Pro zachování původního vzhledu na nábytek nepokládejte vlhké (mokré) ani horké předměty a v případě potřísnění tekutinou ho ihned utřete do sucha. Delší životnost nábytku zajistíte občasnou kontrolou a dotažením všech šroubů a vrutů. .

Při péči o dřevo, je základem každodenní opatrnost při používání nábytku, veškeré skvrny od nápojů, mastnoty, alkoholu a podobně musíte odstranit okamžitě.
Na stůl nepokládejte mokré nebo horké nádobí, neposunujte po povrchu keramické nádobí a předměty s drsným dnem. Používejte podložky. Ze dřeva pravidelně odstraňujte prach pomocí suchého měkkého hadříku, který můžeme jen velice lehce navlhčit. Nadměrná vlhkost způsobí praskliny, puchýře, změnu barvy dřeva a může narušit lepené spoje. Dají se koupit vlhčené ubrousky na ošetřování dřeva, jsou velmi vhodné pro pravidelnou základní údržbu a odstranění prachu. Navíc na povrch nábytku nanesou tenký film ochranného prostředku, který zabrání poškození dřeva vodou i mírným mechanickým opotřebením. Na trhu je řada speciálních prostředků, ale vždy je nutné pořádně prostudovat jejich etiketu a vybírat pouze ty, které jsou určeny opravdu výhradně na dřevo. Držíte se pokynů v návodu, rozhodně neimprovizujeme.

Upozornění
Barevnost dřeva se v čase mění, je to fotochemická reakce.